آموزش غواصی

غواصی در کشتی های غرق شده اوج هیجان و لذت

غواصی در کشتی های غرق شده اوج هیجان و لذت

شاید تا به حال در فیلم های مستند یا در تلویزیون راجع به کشتی های غرق شده یا رک ها برنامه ای دیده باشید و شاید با خود این سوال را مطرح کردید که چگونه این کشتی ها پیدا میشوند، چگونه میتوان روی آن ها غواصی کرد در داخل آنها چه میگذرد و شاید ده ها سوال دیگر که ممکن است ذهن شما را مشغول کرده باشد.

به اجرام مغروق رک (Wreck) نیز گفته میشوند و شامل ماشین، هواپیما و یا کشتی های غرق شده میشود. برخی از این اجرام به صورت اختیاری و برخی دیگر در اثر حوادث یا جنگ ها غرق شده اند و امروزه باعث آن شده تا برای غواصان پر هیجان ترین سایت های غواصی را تشکیل دهند.

در کشور ما نیز کشتی های غرق شده فراوانی وجود دارد که در این مطلب به برخی از آنها اشاره میکنیم .

در جزیره کیش کشتی غرق شده داما

در جزیره قشم سوپر تانکر غرق شده ، کشتی جنگی به گل نشسته ساحل لارک و یا بارج غرق شده قشم

در جزیره خارک نیز ۱-۲ کشتی غرق شده وجود دارد.

امروزه این کشتی های غرق شده سایت های غواصی مطلوبی را برای غواصان ایرانی یا خارجی ایجاد کرده اند از کشتی های غرق شده معروف دنیا نیز میتوان به USS Lexington ناو هواپیما بر امریکایی و یا برخی از کشتی های غرق شده در دریای مدیترانه اشاره کرد.

همیشه کشتی های غرق شده محل مناسبی برای غواصی نیستند به دلیل اینکه یا در منطقه ای قرار گرفتند که از دید کافی برخوردار نیست یا در محلی هستند که جریانات اقیانوسی شدید آنجا حاکم است و یا در عمقی هستند که غواصان عادی قادر به رفتن در این عمق نیستند و غواصان تکنیکال فقط قابلیت رفتن به این عمق را دارند.

در اطراف کشور ما در کشور های همسایه نیز کشتی های غرق شده زیبایی وجود دارد برای مثال در کشور ترکیه در شهر های آنتالیا، چشمه، کاش و… تعداد زیادی کشتی غرق شده است و یا در کشور امارات یا عمان نیز تعداد بسیاری کشتی غرق شده قرار دارد که برخی از آنها در عمق ۷۰ تا ۹۰ متری قرار گرفته اند.

در طول سالیان دراز اسرار کشتی های غرق شده همواره به عنوان یک سوال مطرح بوده .

در بخش آموزش غواصی شرکت دریاکاو شما میتوانید با طی کردن دوره های آموزش غواصی، دوره های خود را یک به یک طی کرده و از بسیاری از این کشتی های غرق شده را از نزدیک ببینید .

برای دیدن کشتی هایی که در عمق زیاد هستند نیز میتوانید پس از طی نمودن دوره های غواصی تکنیکال به بازدید از این کشتی ها بپردازید.

ما به طور سالیانه سفر های گروهی را ترتیب میدهیم تا از این کشتی ها در کشور های همسایه بازدید کنیم .

به ما بپیوندید آموزش غواصی به صورت تخصصی و حرفه ای با تیم آموزش غواصی دریاکاو