چشم اندازهای خیابانی زیر دریا از گوگل

 

فن آوری نهفته گوگل

چشم اندازهای خیابانی جدید زیر دریا

فن آوری نهفته گوگل: چشم اندازهای خیابانی جدید زیر دریا

 

Street View (چشم انداز خیابانی)، روش فوق العاده ای برای تجسم مکان هایی است که شما میخواهید برای تفریح و یا هر مقصود دیگری به آن مکان ها بروید، اما به طور فزاینده ای از آن برای جذب افراد به مکان های جمعیتی مانند شهرهای توریستی و یا آثار تاریخی استفاده می شود. ریچارد وِوِر و شرکت Underwater Earth، با همکاری گوگل، شروع به ساخت چشم اندازهای 360 درجه فوق العاده ای از صخره های مرجانی کرده اند که می تواند بخشی از چشم اندازهای خیابانی دنیا را تشکیل دهد.

وِوِر در طول یک جلسه در کنفرانس Google I/O در این مورد توضیح می دهد: " مردم چیزهایی که نمی توانند تجربه کنند را قدر نمی دانند. صخره های مرجانی در حال نابود شدن هستند و نیاز به کمک دارند. با به اشتراک گذاری تصاویر آنها از طریق چشم اندازهای خیابانی، امیدواریم که برای ایجاد علاقه و آگاهی مردم، مشوق آنها در حفظ این صخره ها شویم." علاوه بر این، حجم زیادی از داده ها که توسط این پروژه جمع آوری شده نیز به عنوان پایه ی علمی، برای مطالعات آینده درباره ی چگونگی صخره های دریایی و دیگر مناطق دوردست حساس زیر اقیانوس خدمت خواهد کرد.

همانطور که شما ممکن است انتظار داشته باشید، چشم اندازهای خیابانی زیر آبی، کمی به مهندسی همراه با تخیل نیاز دارند. به واسطه ی سبکی که لنزها در زیر آب رفتار می کنند، این تیم نیاز به طراحی یک دکل دوربین جدید داشت. آن ها تصمیم گرفتند از سه دوربین مجهز به زاویه دید بسیار عریض استفاده کنند. این دوربین های Seaview فعلی - یا SVII - می توانند تصاویر گرفته شده از جهت های چپ و راست را ثبت نمایند و به درون یک تصویر پانوراما با زاویه دید 360 درجه، به خوبی یک تصویر مستقیم رو به پایین ادغام کنند. تصویر رو به پایین برای سازگاری با پایگاه داده های علمی موجود مورد استفاده قرار می گیرد که در درجه اول از تصاویر گرفته شده با عکس برداری مستقیم رو به پایین تشکیل شده است. شما می توانید برای مشاهده مجموعه کامل به وب سایت چشم اندازهای خیابانی اقیانوس گوگل سر بزنید.

دوربین های اختصاصی SVII درون یک گوی مهر و موم می شوند که در جلوی آن یک بدنه ی اژدر شکل برای فراهم آوردن نیروی محرکه و قدرت باتری جای گرفته است. این دستگاه توسط یک غواص آموزش دیده با استفاده از قطب نما هدایت می شود. همچنین شامل یک تبلت برای کنترل دوربین - به طوری که آنها می توانند در محفظه های نفوذناپذیر خود تا آنجا که ممکن است باقی بمانند - و همچنین تجهیزات GPS و سنسورهای دیگر می باشد. فرایند نقشه برداری، نیاز به ضبط تصاویر نزدیک به هر سه ثانیه - مسافت حدود دو متر جدا - به موازات کف اقیانوس نیاز دارند. پس از هر شیرجه، 3000 تصویر یا تصاویر " فیش آی " به درون 1000 پانورامای مستقیم الخط مونتاژ می شود.

در حال حاضر این تیم تنها دارای چهار دوربین - هزینه در حدود 50,000 دلار برای هر یک – می باشد که آنها را محدود به کاوش تنها بخشی از دیواره بزرگ مرجانی می کند. هدف آنها به گسترش پروژه تا زمانی است که تمام صخره های مرجانی جهان را تحت پوشش قرار دهند، اما برای انجام این کار به پول بیشتر و تکنولوژی فزون تر نیاز خواهند داشت. به طور خاص، ریچارد وِوِر امیدوار است که بتواند از 10 میلیون غواص تفریحی، به وسیله فراهم کردن این امکان برای آنها که با دوربین های زیردریایی به ضبط تصاویر بپردازند، دانشمندانی بومی بسازد -- شاید حتی گوشی های هوشمند در زیستگاه های زیردریایی بکار گرفته شود. در عین حال، او فکر می کند که داوطلبان همچنین می توانند در فهرست نویسی موجودات دریایی پیدا شده در تصاویر کمک نمایند.

هدف آن ها با گذشت زمان، به کار گیری نتایج قدرت بشری به عنوان داده، برای یک سیستم یادگیری ماشین است که می تواند این فرآیند را به طور خودکار انجام دهد.

عرصه های دیگر مورد علاقه برای تیم مذکور، علاوه بر گسترش پایگاه داده های آن تا 150,000 تصویر، ایجاد مدل های سه بعدی از صخره ها، و همکاری با سازندگان شناورهای زیر آبی خودکار، برای استقرار یک نسخه ربات تنظیم شده می باشد که می تواند در زیر دریا به مدت طولانی تری بماند و نیازی به غواص آموزش دیده ندارد.

 

 
منبع : ExtremeTech
 
     

www.daryakav.com برای مشاهده اخبار و مطاالب روز غواصی و تجهیزات مدرن و برندهای با کیفیت و دارای گارانتی از این لینک استفاده نمایید

http://daryakavshop.com/33-%D8%AA%D8%AC%D9%87%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D8%AA-%D8%BA%D9%88%D8%A7%D8%B5%DB%8C  لطفاً برای مشاهده و خرید اینترنتی تجهیزات غواصی مطمئن از این لینک استفاده نمایید

https://t.me/daryakav جهت اطلاع از حراج های موردی شرکت دریاکاو و ورود تجهیزات جدید غواصی در این کانال  تلگرام عضو شوید